Πωλείται ενυδρείο rio 180

Αγοράστε ή πουλήστε ενυδρειακό εξοπλισμό, ενυδρεία, ψάρια, φυτά κ.α.

Συντονιστές: /\/\arios, giannispopi, GXSARA, κωστας φ

Πωλείται ενυδρείο rio 180

Δημοσίευσηαπό panoskor » Δευτ Απρ 02, 2018 12:44 pm

Πωλείται ενυδρείο juwel rio 180 μπεζ χρώμα μαζί με το εργοστασιακό έπιπλο του.
Το ενυδρείο δεν παρουσίασε ποτέ κάποιο πρόβλημα και πωλείται λόγω ότι δεν υπάρχει πια ενδιαφέρον για το χόμπυ.
Διαθέτει το εργοστασιακό φίλτρο της juwel όπου το έχω γεμίσει με βιολογικό υλικό sera siporax.Ο κυκλοφορητής που είχε αρχικά έχει αντικατασταθεί από ίδιο λόγω προβλήματος που είχε εμφανίσει παλιά, όπως και ο θερμοστάτης με έναν aqua nova 250W .Οι λάμπες είναι πρόσφατα αλλαγμένες όπως επίσης και το ballast που είχε από μόνο του. Για αυτό τον λόγο χρειάστηκε να κοπεί το καπάκι και να κολληθεί με σιλικόνη, παρόλα αυτά πιστεύω έγινε καλή δουλειά και δεν φαίνεται καθόλου.
Μαζί με το ενυδρείο δίνεται και το εξωτερικό φίλτρο fluval 205 με καπάκι όμως του fluval 204( είναι ακριβώς το ίδιο). Έχει κανονικά τα σφουγγάρια του και έχω γεμίσει τους 2 από τους 3 κάδους με βιολογικό υλικό.
Επίσης δίνονται τα παρακάτω:
-Χρονοδιακόπτης
-Διάφορες τροφές
-Αντιχλώριο Prime Seachem
-Αυτόματη ταίστρα
-Μαγνήτης για την άλγη
-Λίγο τύρφη
-Θερμοστάτης Jager 25W
-fluval clearmax (1 pack)
-fluval carbon(1 pack)
-2 απόχες(μια μικρή,μια μεγάλη)
-2 θερμόμετρα
-accu cleaner
-Protalon 707 Algae free
-Sera tests(ληγμένα δεν ξέρω αν βοηθάνε)
-waterlife 8.3 buffer
-tetraqua aquasafe
-Jbl Algaecide
-Dennerle ClearUp
-Aquarium Salt
-Ammo-Carb Ammonia Remover
-1 αφίσα για το πίσω τζάμι

Υπάρχουν και κάτι ξύλα, πέτρες για όποιον ενδιαφέρεται.

Όλα τα παραπάνω είναι ανοιγμένα και μπορεί να έχουν λήξει(τα πιο πολλά δεν γράφουν ημερομηνία οπότε υποθέτω μπορούν να χρησιμοποιηθούν ακόμα).
Να πω ότι και το τζάμι έχει τρείς μικρές γρατζουνιές πάνω δεξιά οι οποίες δεν φαίνονται αν δεν ξέρεις ότι είναι εκεί(απλώς το έγραψα για να είμαι εντάξει μπορεί να το βρουν ενοχλητικό κάποιοι).

Επίσης είχα και ένα μικρό ενυδρείο γύρω στα 20l για τα γεννητούρια δίνεται κι αυτό σε όποιον το χρειάζεται.

Το ενυδρείο δεν λειτουργεί εδώ και έναν χρόνο.

Τιμή 250 ευρώ, περιοχή Αθήνα.
Ότι απορία υπάρχει pm.

Φωτογραφίες από όταν το ενυδρείο φιλοξενούσε ψάρια και απο τα διαφορα ενυδρειακά :

https://imgur.com/a/yX7kv
panoskor
baby member

Return to Αγγελίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες